Elewacja z kamienia jest znakomita – wyjątkowa,wytrzymała i wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne. Jest w stanie przetrwać długie lata, pod warunkiem, że będzie znakomicie pielęgnowana. Kamień jest odpowiedni do wykańczania elewacji, jest kładziony na elewacjach domów domów prywatnych i biurowców. Możliwe jest dostosowanie kształtu, formy oraz rozmiaru kamieni elewacyjnych do potrzeb każdego klienta.

Mogą to być małe kamienie, mogą to być duże kamienie – wszystko uzależnione jest od potrzeb danego klienta, jego potrzeb oraz sposobu wymyślenia budynku.Kupujący ma wpływ, jakiego typu elewację ułoży na własnym domu.

Najtrwalszym kamieniem na elewację jest granit,stosowany bardzo rzadko z uwagi nawyjątkowo wysoką cenę.
Wiadomo, że kamień naturalny jest wyjątkowo trwałym i wytrzymałym surowcem. Jednak nawet on ulega działaniu istotnych czynników takich, jak opady, promieniowanie, zmiany temperatury, sole i kwasy. Na kamieniu występują co więcej różne dziwne fenomeny grzyby, mchy i porosty. Działanie tych elementów posiada znaczenie dla wyglądu surowca budowlanego.

Granity, wapienie i piaskowce są polerowane, szlifowane i poddawane wygładzaniu.

Są w ten sposób niejako nieprzemakalne, a brud pozostaje na zewnątrz.

Elegancki, czyli wypolerowany, kamień posiada odporność wiatr, słońce czy deszcz, a zatem czynniki atmosferyczne. Wapienie i piaskowce powinny być dodatkowo impregnowane.

Produkty zabezpieczające kamień przed brudem są bezbarwne, dodają kamieniowi połysku i czynią kamień bardzo trwałym. Porowate kamienie elewacyjne mogą tracić kolor., stawać się nieeleganckie. Wtedy profesjonaliści przystępują do ważnego zabiegu piaskowania. Oczyszczają powierzchnię kamienia materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Co niszczy elewacje wykonanym z kamienia? Z pewnością opady deszczu, śniegu i zabrudzenia. Są to najgorsze czynniki, które są zdolne na stałe uszkodzić kamień.

Długowieczność elewacji zapewniają firmy stosujące specjalistycznych piaskarek do czyszczenia budynku z zewnątrz..
Dla początkujących: geburtstag wünsche