Bezpieczeństwo etatowców powinno być priorytetem dla większej ilości przedsiębiorców, w szczególności w dziedzinach w których przeprowadzanie danej usługi jest połączone z robotą fizyczną. W naszym kraju każda przyjęta do pracy osoba powinna mieć prawo do bezpiecznej i higienicznej pracy. Co wobec tego to oznacza dla właścicieli firm? Zrozumiane wiąże się to z obowiązkiem praktycznego szkolenia zatrudnianych ludzi. W zależności od miejsca pracy termin w którym trzeba je powtarzać jest różny. Najważniejszym jest kurs wstępny, a i instruktaż stanowiskowy. Dla właścicieli przedsiębiorstw, obsługiwanie procesów bhp, to długotrwały proces.

Z tego powodu przykładowym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług podmiotów outsourcingowych proponujących szkolenia a także kursy bhp.

W największych miastach Polski takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa nie powinno być z tym kłopotu. Przekazanie szkoleń bhp spółce zewnętrznej wiąże się z redukcją kosztów, ale dodatkowo z dużym uproszczeniem organizacji pracy.

Warto jednak pamiętać o tym, że reguły bhp nie mogą być wprowadzane bez solidnej podwaliny praktycznej. Wytyczne oraz przepisy w miejscu pracy dotyczące bezpieczeństwa nie odniosą efektu, jeśli pracownicy nie będą się do nich stosować. Atmosfera bezpiecznej roboty musi być wdrażana przez każdy wydział firmy, zaczynając od szczebli kierowniczych przez kadrę zarządzającą po zatrudnionych biurowych a także wykonawczych. BHP musi być przestrzegane a także odpowiednio komunikowane. Podstawą dla mocnego ugruntowania bezpieczeństwa w firmie są oczywiście szkolenia a także kursy. Jednak właściciel może namawiać swoich podwładnych do odnajdywania groźnych zachowań, poprzez chęć polepszenia warunków pracy, a także przez odpowiednią komunikację tyczącą się bezpieczeństwa w okresie przeprowadzania codziennych zadań..


<< Poprzedni
Następny >>